Повечето градинари знаят, че краставиците не трябва да се поливат със студена вода. Но всъщност това не е единственото изискване за правилното изпълнение на тази процедура.
Поливането на краставиците е най-важният фактор, оказващ влияние върху реколтата им. Не е достатъчно просто да ги поливате с топла вода, а е важно да ги поливате правилно.
Почти всеки градинар допуска тази грешка при отглеждането на краставици
Грешка №1 при поливане на краставиците: Използване на хлорира вода
Добивът на краставиците зависи не само от температурата на водата, с която се поливат, но и от нейното качество. Никога не ги поливайте с хлорирана вода. Това може да доведе до некроза, последвана от гибелта на растението.
По отношение на температурата на водата, тя не трябва да бъде по-ниска от 20-25 градуса по Целзий.
Направете това със семената на краставиците, преди да ги засадите и реколтата ще е 2 пъти по-богата
Грешка № 2 при поливане на краставиците: Неспазване на режима на поливане
При отглеждането на краставици неспазването на режима на поливане е дори по-лошо от сушата. Ето защо, през първите 14 дни след засаждането им в лехите, е необходимо да се поливат всеки ден.
По време на цъфтежа поливанията се разреждат, но количеството на използваната вода се увеличава. До август месец краставиците се поливат по 1 път на 3 дни.
Кога трябва да засеете краставиците, за да имате висок добив?
Грешка №3: Пренебрегване на мулчирането след поливането на краставиците
Не пренебрегвайте мулчирането след поливане. За целта е най-добре да се използва прясно окосената трева, която ще осигури на почвата хранителни вещества и ще предотврати изпаряването на влагата.
В противен случай реколтата от краставици ще бъде горчива.